Jak žiotní styly mění svět

14. února 2015 v 19:10 | Chantal |  Views
Co je to životní styl? Stále jsem uvažovala, zda mám napsat o životním stylu civilizací či jednotlivých subkultur jakö je punk nebo vegan. Je pravda, že civilizace mají na svět daleko větší vliv než jednotlivé subkultury ale když se na chvíli zastavíme a nahlédneme například do vegan životního stylu (vegetariáni, vegani, vitariáni, ppř. aktivisté), tak tato subkultura má na svět daleko větší globální vliv než například breanthariánský životní styl (duchovní vedení které učí, že lze docílit naprostého se odproštění od materiálních potřeb a pomocí doživotního půstu se živit pouze životní energií ze slunce a vzduchu), nebo punkerský životní styl (pokud ¨netoužíte po rodině nebo třicátých narozeninách je toto pro vás přímo jako stvořené).
Lidé se stále více zajímají o zdravý nebo fitness životní styl který se stále více dostává do popředí. A to je zatraceně dobře! Popřípadě nechápu, kde se vzal mítus že jsou všichni američané otesánci. Ano, je pravda, že asi ¨25-35% je podle nejnovějších průzkumů obézní ale nelze podle menšiny soudit zbytek národu. A fakt, že i tito idé si to uvědomují a snaží se s tím něco udělat je dalším důkazem osvěty v těchto faktorech.
Fakt že indiáni z brazilské džungle mají motorové čluny a nebo že afričtí domorodci už nepijí tradiční nápoje ale Plzeňský ležák je jasný důkaz, že civilizace už pronikla do všech koutů světa ačkoli se něktěří vědci domnívají, že v brazilské džungli stále ještě existují kmeny, které nemají o vnějším světě ani ponětí (tomu moc nevěřím)..
Nicméně jsem se rozhodla vám tu popsat, jak vlastně životní styly mění svět.
Punk: jepičí život členů z průkopnické skupiny Sex Pistols (nejstarší člen se dožil myslím 28 let, btw všichni umřeli na předávkování drogami) myslím leckoho odradí od tvrdého punk života. O hudbě mnoho lidí jako o melodii dost pochybuje ale já si myslím, že je to naprosto neoprávněná myšlenka. Hudba je to jako každá jiná. Tvrdší, ale ne pro všechny :) - nicméně do punku jako životního stylu bych nikdy nešla. A přiznejme si to, pravých pankáču rapidně ubývá.. Ale přesto je punk nedílnou součástí historie. Pokud pominu faktajako to, že vzniknul na protest v podstatě proti všemu můžu dodat, že se podílí i na dnešní hudbě a pravý punk vymírá. V součsnosti už se hraje spíše jen rock punk a nebo ska smíchané s punkem což bych možná pojmenovala jako mladšího bratránka a sestřenku přez koleno :D.. Ale stále jsou tu i slavní zpěváci jako například Avril Lavigne. Ale ta bude mít vždycky blíž k Hello Kitty než k punku a to je trochu škoda :(..
Fitness: Fitness stále víc a víc ovládá jídelníčky a životy všech a tak je samozřejmé, že se tomu podrobuje i celý svět a nemyslím, že je potřeba tento styl nějak složitě představovat :)
Lolita: Sladká sladká holčička :3 jo, možná by to mohlo pro některé lidi být urážlivé ale takhle jsem to nemyslela :D. Jde o to, že všechno musí být sladké. Lolit šaty jsou krásné ale nejspíš by jste v nich nešli ven.. Základem je vypadat tak na dvanáct let zatímco jste nedávno oslavila pětadvacetiny.. Tento styl vzniknul v Japonsku a je tam dosud velmi oblíbený. Možná je to inspirované mango komiksy :) a je to vážně roztomilý. Nemyslím si, že by tento životní styl nějak ovlivnil globální myšlení světa. Přiznám se však, že o tomto stylu zas tolik nevím - pro ty, co by se chtěli o tomhle druhu stylu dozvědět něco víc klikněte sem.
 


Komentáře

1 adelsdiary adelsdiary | Web | 15. února 2015 v 12:30 | Reagovat

Máš to hezky napsáné. Ano... Já mám taky jiný styl, ale ten si nezmínila, ale to nevadí :DD Ale punkeři se mi vždycky líbili. Jak stylem, hudbou a tak, ale ty drogy moc ne...

2 Nany Nany | Web | 15. února 2015 v 21:00 | Reagovat

Já se pod žádnou subkulturu neřadím, nicméně jsem se o ně jeden čas skutečně zajímala a zjistila si dost věcí a ujasnila jsem si, že se pod žádnou připojit nechci už jen z toho důvodu, že každá má svá pravidla. Punkeři jsou mému srdci velmi blízko, hudbu čistě punkerskou neposlouchám, jak jsi psala, tak spíše mix rocku a punku a stylem jsem taky jinde, ale mám několik přátel, kteří se sem v plné parádě řadí a musím přiznat, že k nim mám určitý respekt.
Jinak je to mýtus :) :D

3 Tai Todd Tai Todd | Web | 16. února 2015 v 16:11 | Reagovat

Teď nechci být škaredá, ale asi toho o lolitě moc nevíš, že? Základem určitě není vypadat, jako malá holčička. Základem je elegantní styl, nabírané sukně, spodničky, elegantní halenky. Vychází z baroka, to mi nepřijde jako malá holčička. Jako porcelánová panenka možná, ale to je vše. Nehledě na to, že lolita má hroznou spoustu podstylů....A mango komisky prosím opravdu ne, je to manga, mango je ovoce.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama